Śliwka kalifornijska obowiązkowa na Święta

Śliwka kalifornijska obowiązkowa na Święta

Opublikowany

Okres świąteczny dla rynku suszonej śliwki jest czasem bardzo przychylnym. Badania potwierdzają, że konsumenci najczęściej sięgają po śliwkę suszoną w sezonie świątecznym oraz coraz chętniej spożywają ją na co dzień.

Suszona śliwka kalifornijska dzięki swojej wszechstronności kulinarnej oraz naturalnym walorom odżywczym jest pożądanym dodatkiem do potraw wigilijnych. Badania przeprowadzone na zlecenie California Prune Board potwierdzają, że owoc ten najczęściej używany jest w okresie świątecznym przez 67 proc. ankietowanych. Ponadto odnotowano, że 47 proc. konsumentów deklaruje spożywanie suszonej śliwki także jako przekąski. Z badań wynika, że utrzymuje się tendencja do większej konsumpcji tych owoców, 25 proc. ankietowanych przyznaje, że zamierza kupować suszone śliwki częściej.
CPB_Wynik_Badania.png

Królowa wigilijnych potraw

O pozytywnym trendzie dla kategorii suszonej śliwki w świątecznej kuchni mogą świadczyć także wyniki raportu monitoringu Instytutu Monitorowania Mediów. Pokazują one, że w bieżącym roku na przełomie listopada i grudnia w prasie drukowanej i w internecie pojawiło się blisko 600 publikacji, w których wspominano o suszonych śliwkach – o ponad 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2015 roku.

Grubszy portfel Polaka

Obiecujące prognozy niosą także badania przeprowadzone przez firmę Deloitte „Zakupy świąteczne 2016”. Według nich Polacy zamierzają przeznaczyć na świąteczne wydatki 1121zł, o ponad 5% więcej niż w roku 2015, z czego ponad 500 zł na produkty spożywcze.
                                              * * *
W informacji cytowane są wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie California Prune Board przez firmę Rose Research na grupie kobiet N=100 w wieku 16-64 lat w Warszawie i Gdańsku, odpowiadających w ich gospodarstwach domowych za zakupy spożywcze, przeprowadzonego w czerwcu 2016 metodą CAWI.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Śliwka_na_święta.jpg

grafika | 196 KB

Pobierz
Suszna_sliwka_na _swieta.pdf

pdf | 439 KB

Pobierz
CPB_Wynik_Badania.png

grafika | 21,2 KB

Pobierz

Śliwkowa magia w Walentynki

Czym pobudzić zmysły, jak wprawić się w doskonały nastrój w najbardziej miłosnym dniu w roku?