Witaj szkoło! Śliwka kalifornijska prezentuje smaki z klasą

Witaj szkoło! Śliwka kalifornijska prezentuje smaki z klasą

Opublikowany

Oprócz zeszytów, kredek i długopisów w tornistrze każdego ucznia powinny znaleźć się pełnowartościowe przekąski, dające energię do nauki i zabawy. Odpowiadając na potrzeby rodziców, który chcą zdrowo żywić swe dzieci, California Prune Board przedstawia „Smaki z klasą”, zestaw przepisów na smaczne i zdrowe potrawy dla ucznia, przygotowane przez znane i lubiane mamy, będące jednocześnie ekspertkami w dziedzinie kulinariów.

Początek zajęć szkolnych może być wyzwaniem dla wielu rodzin. Wrzesień to czas powrotu do czasochłonnych obowiązków, takich jak dowożenie dzieci na lekcje czy wspólnie odrabianie prac domowych. W ferworze dnia codziennego warto pamiętać także o przygotowywaniu posiłków, które uczniowie mogą zabrać ze sobą do szkoły.

„Najmłodsi spędzają obecnie coraz więcej czasu w szkole, wliczając zajęcia lekcyjne i długi pobyt w świetlicy. Z tego powodu tak ważne jest zapewnienie im co najmniej jednego większego posiłku i jednej przekąski w ciągu pobytu w szkole. Największą rolę w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych odgrywają rodzice, którzy powinni zadbać, aby ich pociechy zawsze zabierały ze sobą zdrowe posiłki na czas nauki”
- mówi dietetyk Barbara Dąbrowska-Górska, ekspert kampanii informacyjnej „Przyjaciółka z Kalifornii”.

Do plecaka warto zapakować zatem dziecku zdrowe i pożywne dania, które będą przyciągać nie tylko smakiem, ale także apetycznym wyglądem.

 „Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i dbałość o dietę dzieci w wieku szkolnym wpływa na wiele istotnych aspektów rozwoju zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy obniżają poziom energii witalnej, zmniejszają zdolności do koncentracji, a co za tym idzie może skutkować gorszymi wynikami w nauce”
- mówi dietetyk Barbara Dąbrowska-Górska.

Smaki z klasą

Źródłem inspiracji kulinarnej dla całej rodziny może być zestaw przepisów pt.: „Smaki z klasą”. W mini e-booku znajdują się trzy przepisy opracowane przez pasjonatki kulinariów, jednocześnie będące matkami, które świetnie rozumieją potrzebę racjonalnego żywienia swoich dzieci.

W szkolnym menu znajdują się chrupiące pierożki pieczone ze śliwką kalifornijską i orzechami autorstwa Mariety Mareckiej, znanej z ekranu telewizji kulinarnej Kuchnia+; rozpływające się w ustach trufle kukurydziane ze śliwką kalifornijską przygotowane przez Katarzynę Marcinewicz, autorkę bloga kulinarno-fotograficznego ChilliBite.pl oraz pożywny wrap z musem ze śliwki kalifornijskiej, komosą ryżową i kurczakiem, opracowany przez dietetyczkę Barbarę Dąbrowską-Górską. Ponadto każdy przepis wzbogacony jest informacją na temat jego wartości odżywczej.

Śmieciowe jedzenie do kąta

O potrzebie racjonalnego żywienia wśród najmłodszych mówi się już od miesięcy. Od pierwszego września br. zaczną obowiązywać nowe przepisy, które zakazują sprzedaży i reklamowania śmieciowego jedzenia w szkołach i przedszkolach. Zmieni się również menu w stołówkach i bufetach. Wśród produktów zalecanych do sprzedaży w placówkach oświatowych przez Instytut Żywności i Żywienia znajdują się m.in. suszone owoce, soki warzywne i owocowe, mleko czy też zbożowe produkty śniadaniowe.

Mini e-book pt. „Smaki z klasą – przepisy kulinarne na szkolne przysmaki ze śliwką kalifornijską” można pobrać pod adresem: http://goo.gl/N3qSB5

Patronat medialny nad e-bookiem objęła redakcja radia kulinarnego Jemradio.plKopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Smaki_z_klasa_ebook_z_przepisami.pdf

pdf | 8,41 MB

Pobierz
CPB_Przepis_Pierozki_pieczone_ze_sliwka_kalifornijska_i_orzechami.docx

docx | 304 KB

Pobierz
CPB_Przepis_Pierozki_pieczone_ze_sliwka_kalifornijska_i_orzechami.pdf

pdf | 365 KB

Pobierz
CPB_Przepis_Wrap_z_musem_ze_sliwki_kalifornijskiej.docx

docx | 484 KB

Pobierz
CPB_Pieczone_pierozki_ze_sliwka_kalifornijska_i_orzechami_2.jpg

grafika | 2,12 MB

Pobierz
CPB_Pieczone_pierozki_ze_sliwka_kalifornijska_i_orzechami_1.jpg

grafika | 3,95 MB

Pobierz
CPB_Przepis_Trufle_kukurydziane_ze_sliwka_kalifornijska.pdf

pdf | 377 KB

Pobierz
CPB_Trufle_kukurydziane_ze_sliwka_kalifornijska_2.JPG

grafika | 1,75 MB

Pobierz
CPB_Trufle_kukurydziane_ze_sliwka_kalifornijska_1.JPG

grafika | 1,72 MB

Pobierz
CPB_Wrap_sliwka_kalifornijska_2.jpg

grafika | 2,84 MB

Pobierz
CPB_Przepis_Wrap_z_musem_ze_sliwki_kalifornijskiej.pdf

pdf | 366 KB

Pobierz
CPB_Wrap_sliwka_kalifornijska_1.jpg

grafika | 2,32 MB

Pobierz
CPB_Przepis_Trufle_kukurydziane_ze_sliwka_kalifornijska.docx

docx | 498 KB

Pobierz

Kalifornijczycy kontynuują inwestycje w Polsce

California Prune Board wystartowała z drugą edycją programu komunikacyjnego dla polskiego rynku, służącego podniesieniu zainteresowania konsumentów śliwkami kalifornijskimi. To bardzo dobra wiadomość dla firm, które sprzedają śliwki kalifornijskie w Polsce.