Śliwki kalifornijskie – ważna nie tylko cena!

Śliwki kalifornijskie – ważna nie tylko cena!

Opublikowany

We wrześniu br. na zaproszenie California Prune Board, do Europy przyjechał wybitny amerykański badacz, dr Bahram H. Arjmandi z Florida State Univeristy. W czasie spotkania prasowego w Warszawie naukowiec podzielił się wynikami badań wskazując, że spożywanie śliwek kalifornijskich może mieć pozytywny wpływ na zdrowie kości.

Konsumenci zamierzają kupować więcej

Polscy konsumenci bardzo cenią jakość oraz walory smakowe i odżywcze śliwek kalifornijskich. Z badania „Style odżywiania wśród Polek” wynika, że 38 proc. respondentek jada śliwki kalifornijskie przynajmniej od czasu do czasu. Dobre wiadomości dla polskiego rynku płyną również z badania przeprowadzonego przez firmę Rose Reserach na zlecenie California Prune Board, które wyniki wskazują, że 30 proc. respondentów zamierza kupować więcej suszonych śliwek w przyszłości.

Ważna cena i kraj pochodzenia


Choć wyniki badania potwierdzają, że pierwszym powodem, dla którego konsumenci kupowaliby więcej suszonych śliwek jest wciąż niższa cena (47 proc. wskazań), to niemal równie ważne jest dla nich to, aby suszone śliwki były lubiane przez członków ich rodziny (42 proc. wskazań). Na trzecim miejscu respondenci wskazują na wiedzę dotyczącą zastosowania tych owoców w przepisach kulinarnych (35 proc.). Kalifornijskie pochodzenie suszonych śliwek jest zaletą w oczach konsumentów, gdyż 7 na 10 ankietowanych wskazało, że kalifornijskie pochodzenie suszonych śliwek jest dla nich bardzo ważne lub ważne.

Przyjaciółka z Kalifornii

California Prune Board prowadzi obecnie program komunikacyjny dla polskiego rynku służący podniesieniu zainteresowania konsumentów śliwkami kalifornijskimi. W ramach inicjatywy odbywają się spotkania z przedstawicielami mediów, ponadto prowadzone są aktywne działania w mediach społecznościowych. Udział w targach branżowych, publikacje przepisów kulinarnych i wyników badań to tylko niektóre z działań komunikacyjnych, jakie podejmuje California Prune Board.

W informacji cytowane są wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie California Prune Board przez firmę Rose Research na grupie kobiet N=1000 w wieku 16-64 lat, odpowiadających w ich gospodarstwach domowych za zakupy spożywcze, przeprowadzonego w styczniu 2015 metodą CAWI.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dr_Arjmandi_California_Prunes__2_.jpg

grafika | 385 KB

Pobierz
_liwki_kalifornijskie_nie_tylko_cena.docx

docx | 544 KB

Pobierz
Fot_California_Prune_Board__2_.jpg

grafika | 133 KB

Pobierz
California_Prune_Board__2_.jpg

grafika | 237 KB

Pobierz

Śliwka kalifornijska poleca gęsinę na Świętego Marcina

W polskich domach powraca zwyczaj spożywania gęsiny w dniu Świętego Marcina, obchodzonego 11 listopada,  podobnie jak Święto Niepodległości. Choć Polska jest jednym z największych producentów tego mięsa w Europie, a tradycja hodowli gęsi sięga XVII wieku, wciąż w spożyciu gęsiny daleko nam chociażby do Niemców. Warto na nowo odkryć to nieco zapomniane mięso w ciekawych połączeniach kulinarnych, jak chociażby ze słodką śliwką kalifornijską.