Kalifornijska jakość śliwek suszonych

Kalifornijska jakość śliwek suszonych

Opublikowany

Stan Kalifornia jest liderem w zakresie produkcji rolnej w USA. Bogate zasoby naturalne sprzyjają kalifornijskim właścicielom sadów śliwkowych w uprawie najwyższej jakości owoców, dzięki czemu są oni czołowymi producentami suszonych śliwek na świecie. Kalifornia zaopatruje 99 procent dostaw suszonych śliwek w Stanach Zjednoczonych oraz 42 procent dostaw światowych.

Proces produkcji zapewniający niezmienną jakość

Sukces śliwek kalifornijskich to przede wszystkim zasługa dopracowanego i zrównoważonego procesu produkcji, w którym wykorzystuje się owoce cenionych śliw odmiany Petite d’Agen.  W przeciwieństwie do producentów suszonych śliwek z innych rejonów świata, kalifornijscy sadownicy pozwalają owocom dojrzewać na drzewach tak długo, aż ich twardość i naturalna zawartość cukru osiągną optymalne parametry, by następnie zerwać je sposobem mechanicznym. Owoce z pojedynczego drzewa zbiera się w ciągu niecałej minuty. Dzięki temu nie leżą one ani przez moment na ziemi sadu. Dzięki kontroli wspomnianych parametrów, odbiorcy śliwek suszonych z Kalifornii mogą mieć pewność, że otrzymają produkt nie tylko najwyższej, ale przede wszystkim niezmiennej jakości.

Zbiory w 30 dni    

Zbiory we wszystkich kalifornijskich sadach trwają zaledwie 30 dni. Jeszcze w dniu zbiorów, owoce są myte w źródlanej wodzie, a następnie poddawane procesowi odwadniania, opracowanemu pod ścisłą kontrolą w Kalifornii. Owoce są układane na drewnianych tacach, a następnie suszone. W tej operacji ogromną rolę ogrywają precyzyjne termostaty, które zapewniają produkcję suszonych śliwek o jednakowo wysokiej jakości, a także dobierające temperaturę tak, by korzystne, naturalne właściwości owoców zostały zachowane także po wysuszeniu.  Świeżo suszone śliwki każdorazowo są kontrolowane i poddawane ocenie, a następnie magazynowane do momentu złożenia zamówienia przez odbiorcę. Zgodnie z indywidualnym życzeniem kupca, śliwki mogą być ponownie nawodnione przez wysyłką.

Na święta to, co najlepsze


Najwyższa jakość suszonych śliwek z Kalifornii to efekt 150-letniego doświadczenia sadowników, zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych w procesie produkcji oraz sprzyjających warunków uprawy. Żyzne gleby doliny Sacramento i San Joaquin oraz kalifornijskie słońce dają warunki do produkcji aromatycznych i słodkich owoców, uwielbianych przez konsumentów na całym świecie. Okres świąteczny to tradycyjnie w Polsce czas wzmożonej konsumpcji suszonych śliwek. Święta to także czas, w którym konsumenci poszukują produktów o najwyższej jakości, które mogą być spożywane przez całą rodzinę. Najwyższa jakość śliwek suszonych pochodzących z Kalifornii stanowi wartością dodaną i może być źródeł przewagi konkurencyjnej dystrybutorów owoców suszonych decydujących się na zakup produktów z Kalifornii.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

fot_California_prunes.jpg

grafika | 615 KB

Pobierz
IP_Kalifornijska_jakosc_sliwek_suszonych.pdf

pdf | 405 KB

Pobierz

Amerykańskie smaki na Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, które w tym roku przypada 26 listopada, jest okazją, by w gronie najbliższych podziękować za całe dobro doświadczone w ostatnim roku. Dzień ten wyznacza także początek okresu przygotowań do Bożego Narodzenia. Zapalmy więc kolorowe światełka, włączmy świąteczne piosenki i przegryzając pyszne przekąski z amerykańską śliwką kalifornijską, poczujmy magię zbliżających się Świąt!