Święta czasem suszonej śliwki

Święta czasem suszonej śliwki

Opublikowany

Okres świąteczny to kluczowy moment dla handlu. Na gorączkę zakupową czekają zarówno sprzedawcy, jak i klienci. Tradycyjnie mocną pozycję w preferencjach zakupowych zajmują suszone śliwki. Potwierdzają to badania.

Na zlecenie California Prune Board przeprowadzono badanie, z którego wynika, że konsumenci po suszone śliwki najczęściej sięgają właśnie na święta.

Wszechstronne zastosowanie w kuchni, liczne walory smakowe oraz odżywcze sprawiają,  że kategoria suszonej śliwki umacnia swoją pozycję w preferencjach konsumentów. Co trzecia badana osoba zamierza kupować więcej suszonych śliwek, a 64 proc. zamierza utrzymywać aktualny poziom konsumpcji. Obecnie blisko 42 proc. respondentów kupuje śliwki suszone co najmniej raz w miesiącu. Szczególnie wymagający konsumenci, wysoką jakość i pełnię smakowych wrażeń odnajdą w suszonej śliwce pochodzącej z Kalifornii.  

Konsumenci wskazują, że spożywają suszone śliwki jako przekąskę, dodatek do musli oraz do śniadania, jako smakołyk czy zdrowy dodatek do diety. Ale to właśnie święta są okazją numer jeden do spożywania tych owoców.
W informacji cytowane są wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie California Prune Board przez firmę Rose Research na grupie kobiet N=1000 w wieku 16-64 lat, odpowiadających w ich gospodarstwach domowych za zakupy spożywcze, przeprowadzonego w styczniu 2015 metodą CAWI.
Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Suszone__liwki_na__wi_ta_wynik.png

grafika | 20,9 KB

Pobierz
_wi_teczne_zakupy_IP.docx

docx | 566 KB

Pobierz
_wi_teczne_zakupy_IP.pdf

pdf | 456 KB

Pobierz
Szuszone__liwki_na__wi_ta.jpg

grafika | 225 KB

Pobierz

Święta ze śliwką kalifornijską - przepisy ekspertów

Z okazji zbliżających się Świąt, California Prune Board wspólnie z Marietą Marecką – prowadzącą program „ABC Gotowania” w telewizji Kuchnia+ oraz autorką książki „ABC Gotowania” oraz Pawłem Lorochem – znakomitym ekspertem kulinarnym, szefem kuchni, znanym z Jem Radia – przygotowała zestaw świątecznych przepisów. Niech te Święta będą wyjątkowo smaczne!